1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПанорамаРусија

Живот на -58 степени во најстудениот град во светот

Лоренц Шалинг
6 декември 2023

Големи делови од Русија во моментов смрзнуваат поради арктичките температури. Во Јакутск, најстудениот град во светот, измерени се -58 Целзиусови степени.

https://p.dw.com/p/4Zph3