1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Македонски хеклани чанти во освојувачки поход во Италија

Ана Арсеновска-Зафирова
2 декември 2023

„Јова“ – македонски плетени чанти ја освојуваат Италија. Тие се изработени од рафија, еколошки производ кој брзо се разградува, истакнува Натали Ристовска, која љубовта за плетење ја наследила од својата баба.

https://p.dw.com/p/4ZfBP