1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Козметички салон за различни стандарди на убавина

Бенјамин Рихтер
8 декември 2023

За лицата чија боја на кожата не е бела, посета кај козметичар може да значи дискриминаторско искуство. „Гренди“ салонот од Лајпциг руши бариери и предрасуди. Во центарот на градот, Мара Хесе го води салонот во кој се ценат различните стандарди на убавина.

https://p.dw.com/p/4ZwEC