1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Почетна страница

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Според најавите техничката влада треба да биде избрана до крајот на јануари
Прескокни го блокот Во фокус

Во фокус

Војна меѓу Израел и Хамас

Тема

На 7 октомври 2023 година, милитантите на исламистичкиот Хамас изненадувачки упаднаа во Израел и во масакри и ракетни напади убија над 1.000 луѓе. Израел одговори со бомбардирање и блокада на Појасот Газа.

Прескокни го блокот Теми

Теми

Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува

Прескокни го блокот Став

Став

Прескокни го блокот Панорама

Панорама